Vandens siurblių keitimas

Aušinimo skysčio siurblys arba vadinamoji vandens pompa – tai variklio aušinimo sistemos detalė, kurią vairuotojai dažnai pamiršta pakeisti, tačiau jos gedimas gali įtakoti kitų variklio dalių gedimus, o tokiu atveju automobiliui reikalingas rimtesnis variklio remontas, kuris užtrunka ilgiau ir kainuoja brangiau.

Vandens siurblio gedimą gali įtakoti taip pat nemažai elementų, su kuriais siurblys turi tiesioginį veikimo kontaktą.Dažniausiai pasitaikantys aušinimo skysčio gedimai, kada rekomenduojamas vandens siurblių keitimas, yra:

  • Per didelis dirželio įtempimas arba jo sudilimas – pastebimi gumos pėdsakai ant skriemulio.
  • Netaisyklingas dirželio uždėjimas – dėl skirtingo susidėvėjimo lygio visi įtempiantys ir laisvai besisukantys guoliai ir kiti elementai turi būti keičiami kiekvieną kartą, kai yra atliekamas vandens siurblių keitimas, nes to nepadarius rizikuojate, kad labiausiai susidėvėjusi dalis gali sugesti anksčiau laiko ir įtakoti diržo nuslydimą nuo perdavimo sistemos elementų.
  • Netolygi besisukančių detalių eiga – nepakeista pažeista arba netolygiai besisukanti ventiliatorių termomovos arba ventiliatoriaus dalis įtakoja aušinimo skysčio siurblio gedimą.
  • Staigus aušinimo skysčio ištekėjimas – dažniausiai taip atsitinka dėl netinkamo aušinimo skysčio naudojimo arba dėl užteršto ir ne laiku keičiamo aušinimo skysčio. Taip pat tai gali būti susiję su cilindrų galvutės tarpinės sandarumu, kada aušinimo skysčio cheminė struktūra ir savybės aušinant pakinta dėl išmetamųjų dujų patekimo į aušinimo sistemą, todėl dėl padidėjusio slėgio aušinimo sistemoje sugadinama vandens siurblio membrana.
  • Aušinimo skysčio siurblio sparnuotės mechaniniai pažeidimai – dažniausiai atsiranda dėl metalinių liekanų aušinimo sistemoje. Būtina įsitikinti, kad aušinimo sistema yra tinkamai išplauta ir išvalyta prieš pilant naują aušinimo skystį į aušinimo sistemą.
  • Netinkamo aušinimo skysčio naudojimas – dėl ne pagal automobilio gamintojo rekomendacijose nurodyto aušinimo skysčio naudojimo aušinimo sistemoje gali kauptis vanduo ir / arba druskos ir visą aušinimo skysčio siurblį gali paveikti erozija.

Jei Jums reikalingas kokybiškas vandens siurblių keitimas Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Vandens siurblių keitimo kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis sklandžiu automobilio variklio darbu, bet ir sutaupyti.