Ratlankiai

Šiandien ratlankiai gaminami stengiantis pritaikyti vis naujas technologijas, siekiant juos pagaminti iš kiek įmanoma plonesnių metalo lakštų, medžiagas apdoroti spaudimu.

Ratlankiai daugiausiai gaminami iš plieno ir aliuminio ir yra skirstomi į lietus, štampuotus ir kaltus ratlankius:

  • Lieti ratlankiai yra lengvi ir turi platų dizaino pasirinkimą, tačiau nepasižymi atsparumu deformacijoms, todėl stipresnis smūgis gali baigtis ratlankių keitimu. Siekiant padidinti atsparumą smūgiams yra gaminami specialūs lieti ratlankiai, kurie tvirtinami titano varžtais, tačiau tokie ratlankiai yra labai brangūs kasdieniam naudojimui.
  • Štampuoti ratlankiai yra tvirti ir pigūs, o sulankstytą ratlankį yra paprasta ištiesinti net namų sąlygomis, tačiau jie yra sunkūs ir ne tokie išvaizdūs kaip lieti ratlankiai. Galima papildomai tvirtinti dekoratyvinius ratlankių gaubtus.
  • Kalti ratlankiai yra tvirti ir atsparūs nestipriems smūgiams, tačiau stipraus susidūrimo atveju dėl tvirtumo kaltas ratlankis nesugeria smūgio ir visa smūgio jėga tenka pakabai, kurios remonto darbai yra brangesni nei ratlankio keitimas.

Renkantis ratlankius reikia žinoti ratlankio plotį ir skersmenį, tvirtinimo angų skaičių ir išdėstymą, automobilio stebulės skersmenį ir išnešimą. Labai svarbu pasirinkti tinkamus tvirtinimo varžtus, nes skirtingi ratlankiai turi skirtingų formų tvirtinimo angas, nes, priešingu atveju, ratlankis gali nukristi važiuojant.

Montuojant ratlankius labai svarbu, kad ratlankis būtų pritvirtintas ant stebulės ir centre, taip išvengsite varžtų angų deformacijų. Negalima palikti net ir pačių mažiausių ratlankio deformacijų: jei nepažeista rato geometrija – ratlankį remontuokite, o kitais atvejais – keiskite nauju.

Jei nenorite pirkti internetu, o domina ratlankiai Kaune, kviečiame atvykti pas mus, kur rasime optimaliausią variantą būtent Jūsų automobiliui. Mūsų ratlankių parduotuvė yra įsikūrusi adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas.


Ratlankiai 

Šioje kategorijoje prekių nėra.