Termostato keitimas

Termostatas reguliuoja variklio darbinę temperatūrą: užtikrina greitesnį variklio įšilimą iki darbinės temperatūros po užvedimo ir automatiškai palaiko optimalią jo temperatūrą. Todėl, jei žiemą automobilio variklis ir salonas blogai šyla, o vasarą variklis kaista per daug, reikia patikrinti termostatą.

Tik užvedus automobilį termostatas būna užsidaręs ir neleidžia aušinimo skysčiui tekėti per radiatorių, todėl variklis greičiau pasiekia darbinę temperatūrą. Tuo metu aušinimo skystį vandens siurblys varinėja tik tarp variklio ir salono pečiuko. Kai pasiekiama tam tikra temperatūra, termostatas atsidaro ir aušinimo skystis aušinasi per radiatorių, taip neleisdamas varikliui toliau kaisti.

Apie sugedusį termostatą informuoja pakitusi automobilio variklio darbinė temperatūra: ji nepasiekia darbinės temperatūros ribos arba variklis pradeda kaisti per daug ir gali net perkaisti. Jei automobiliui reikalingas termostato keitimas, vairuotojas tai pastebi nuvažiavęs daugiau nei 10 km: salonas lėtai šyla, variklio aušinimo skysčio temperatūra nepakyla aukščiau 40–50 °C. Sugedęs termostatas būna atsidaręs, tai galima patikrinti užvedus šaltą variklį ir palietus radiatoriaus viršutinę ir apatinę žarną, nes gedimo atveju jos abi šyla tolygiai vienu metu.

Dažnai pasitaiko ir atvirkštinis variantas, kai nuvažiavus trumpą atstumą variklio aušinimo skysčio rodyklė pakyla aukščiau darbinės temperatūros lygio. Tokiu atveju aušinimo skystis nepradeda aušintis per automobilio radiatorių, visą laiką kaista variklis, o termostatas būna visiškai uždarytas.

Termostato keitimas būtinas bet kuriuo atveju, nes tiek nekaistantis, tiek per daug kaistantis variklis gali padaryti daug žalos automobiliui. Dėl sugedusio termostato ilgai neįšylantis variklis greičiau dėvisi, padidėja degalų sąnaudos. Dėl sugedusio termostato perkaistančiame variklyje perkaista variklio galvutė, ji susikraipo, dėl padidėjusio aušinimo sistemos slėgio nutrūksta guminės žarnos, jungiamieji vamzdžiai, radiatorius. Termostato keitimas užtikrins sklandesnį automobilio variklio darbą ir pratęs jo eksploatacijos laiką.

Jei Jums reikalingas kokybiškas termostato keitimas Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Termostato keitimo kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis sklandžiu automobilio variklio darbu, bet ir sutaupyti.