Starterių remontas

Starteris – elektros variklis, kuris yra skirtas užvesti automobilio variklį. Yra labai daug starterio modelių, jų suskaičiuojama net daugiau nei 2000, kurie skiriasi galingumu, tvirtinimo ir „bendekso“ konstrukcija. Starterio modelis taip pat priklauso nuo automobilio modelio, variklio ir pavarų dėžės.

Geriausiai starterių būklė pastebima žiemą, kai automobilio variklį užvesti pasidaro sunkiau ir dėl to padidėja starterių darbo krūvis. Starteris yra trumpalaikio veikimo elektros mašina ir ne visi vairuotojai žino, kad variklio užvedimas negali trukti ilgiau nei 20 s. Kai vairuotojai nesėkmingai stengiasi po kelias dešimtis kartų užvesti variklį, starteris yra gadinamas dar labiau. O sugedęs starteris atitinkamai veikia ir akumuliatorių. Starterio negalima junginėti daug kartų: ribinis kiekis yra 3 kartai po 5–15 s. su minutės trukmės pertraukomis tarp bandymų.

Automobilio starteris turi būti pritvirtintas visais automobilio gamintojo techniniuose reikalavimuose numatytais tvirtinimo elementais, turi būti gamintojo numatytos apsaugos nuo purvo, alyvos, skysčių patekimo ant starterio arba į jo vidų.

Starterio remontas reikalingas tuomet, jei nors viena starterio dalis yra susidėvėjusi. Dažniausiai greičiausiai susidėvi įvorės ir šepetėliai – tai pagrindinė starterių problema, tačiau problemų gali sukelti ir laisvosios eigos pavara, dar vadinama „bendeksu“. Jei automobilis ir starteris eksploatuojamas normaliai, starterio remontas nėra dažnas: sudaro tik apie 20 % visų gedimo atvejų. Tad, jei starteris eksploatuojamas teisingai, o automobilio variklio užvesti nepavyksta, priežastis gali būti kita – akumuliatorius, užvedimo spyna, pakaitinimo žvakės, kuro padavimo sistema, aukštos įtampos grandinė arba susidėvėję laidai, žvakės.

Jei Jums reikalingas kokybiškas starterių remontas Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Starterių remonto kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis sklandžiu automobilio variklio užvedimu, bet ir sutaupyti.