Stabdžių kaladėlių keitimas

Stabdžių kaladėlės arba trinkelės yra viena iš svarbiausių automobilio stabdžių sistemos elementų. Jos skiriasi savo paskirtimi, forma ir sudėtimi.

Galinės stabdžių kaladėlės dėvisi lėčiau, nes galiniams stabdžiams tenka mažesnis stabdymo krūvis. Jos yra mažesnės už priekines ir dažniausiai kitokios sudėties. Kuomet automobilių galiniuose stabdžiuose yra montuojami būgniniai stabdžiai, patys stabdžių būgnai apsunkina stabdžių kaladėlių būklės nustatymą, nes jų nesimato, kol nenuimamas stabdžių būgnas. Galinės stabdžių kaladėlės keičiamos ir tuo atveju, jei gedimas yra rankiniame stabdyje.

Stabdžių trinkeles keisti reikia, kai jos sudyla. Sudilusios priekinės stabdžių kaladėlės informuoja skleisdamos cypiantį garsą, kuris skleidžiamas dėl specialios plokštelės, kuri yra pritvirtinta prie trinkelės tam, kad nudilus iki tam tikro lygmens, liestų stabdžių diską ir pradėtų cypti. Kartais išorinė stabdžių kaladėlė atrodo gera, o vidinė tuo tarpu gali būti nudilusi net iki metalo.

Kai kuriuose automobiliuose yra įmontuoti specialūs davikliai, kurie vairuotoją informuoja apie nudilusias stabdžių kaladėles, užsidegusi lemputė prietaisų skydelyje perspėja, kad jau reikalingas stabdžių kaladėlių keitimas.

Pagrindinis kriterijus renkantis stabdžių trinkeles yra kaina, todėl stabdžių kaladėlės ar jų komplekto kaina gali skirtis net iki kelių kartų, o kartu skiriasi ir jų kokybė. Pigios stabdžių kaladėlės yra kietos, įkaitusios cypia, pačios dėvisi mažiau, o tuo tarpu labiau įtakoja stabdžių disko dilimą. Brangesnės stabdžių kaladėlės dyla greičiau, todėl geriau sukimba su stabdžių disku ir dėl to geriau stabdo, jų sudėtyje paprastai yra vario arba bronzos drožlių.

Jei Jums reikalingas kokybiškas stabdžių kaladėlių keitimas Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Stabdžių kaladėlių keitimo kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis kokybišku automobilio eksploatavimu, bet ir sutaupyti.