Ratų suvedimas

Saugus automobilio vairavimas labai priklauso nuo automobilio techninės būklės, todėl labai svarbu nuolat tikrinti automobilį, o ypač svarbu laiku atlikti ratų geometrijos patikrą ir atlikti ratų suvedimą. Ratų suvedimas užtikrina stabilumą manevruojant, kas ypač aktualu vairuojant esant blogoms oro sąlygoms, taip pat sumažins automobilio degalų sąnaudas, ir pailgins padangų ir važiuoklės elementų eksploatavimo laiką. Atlikus ratų suvedimą automobilis geriau laikosi judėjimo trajektorijoje, jo nebloškia į šalį, automobilis geriau klauso vairo judesių, todėl yra lengviau valdomas, manevringesnis, sumažėja šoninio slydimo rizika.

Ratų suvedimas – tai tikslių techninių parametrų atkūrimas, kurie pakinta automobilio eksploatacijos metu. Dažniausiai ratų suvedimas ir išvirtimas atliekamas dėl važiuoklės elementų susidėvėjimo, neseniai atlikto vairo sistemos arba pakabos remonto, sezoninio padangų keitimo, taip pat po avarijos.

Ratų suvedimo ir išvirtimo parametrai priklauso nuo daugelio automobilio eksploatavimo veiksnių – padangų slėgio, jų nusidėvėjimo, važiuoklės elementų laisvumo. Todėl siekiant užtikrinti automobilio stabilumą ir tikslų valdymą automobilio priekiniai ratai yra nustatomi tam tikru kampu kėbulo ir važiuoklės elementų atžvilgiu. Daugelio automobilių priekinės pakabos konstrukcija leidžia reguliuoti ratų suvedimą, išvirtimą ir kasterio kampą:

  • Ratų suvedimas – tai kampas tarp judėjimo krypties ir ratų sukimosi plokštumos. Neteisingai atliktas ratų suvedimas yra viena iš pagrindinių padangų susidėvėjimo priežasčių, o apie neteisingai atliktą ratų suvedimą informuoja padangų cypimas posūkyje važiuojant nedideliu greičiu. Tokiu atveju padangų rida nesiekia 1000 km, o atlikus teisingai – viršija 50000 km.
  • Ratų išvirtimas – tai kampas tarp vertikalės ir automobilio rato sukimosi plokštumos. Jis yra neigiamas, kai ratų viršus yra nukreiptas į vidų, ir teigiamas, kai ratų viršus yra nukreiptas į išorę. Ratų išvirtimas kinta keičiantis automobilio pasvirimui.
  • Kasterio kampas – tai kampas tarp vertikalės ir rato sukimosi išilginėje automobilio plokštumoje ašies projekcijos. Išilginis posvyris užtikrina ratų išsilyginimą, priklausantį nuo važiavimo greičio.

Jei Jums reikalingas kokybiškas ratų suvedimas Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Ratų suvedimo kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis saugiu važiavimu, bet ir sutaupyti.