Ratų montavimas, balansavimas

Ratai yra vieni iš svarbiausių automobilio elementų, nuo kurių priklauso Jūsų saugumas, todėl ratų montavimas ir ratų balansavimas privalo būti patikėtas specialistams, kurie užtikrins, kad paslauga atlikta teisingai ir kokybiškai. Vairuotojai dažnai ratų montavimą ir ratų balansavimą patiki bet kam, nes tai atrodo palyginti nesudėtingas darbas ir taip nori sutaupyti. Tačiau taupyti savo saugumo sąskaita tikrai nerekomenduojama.

Ratų montavimas yra reikalingas, kai padangos eksploatacijos metu buvo pažeistos, taip pat keičiant sezonines padangas. Specialistai nerekomenduoja ratų montavimo atlikti patiems, nes tai nėra toks lengvas darbas kaip gali atrodyti ir ratus montuodami patys rizikuojate pažeisti ratų diskus arba padangas. Atliekant ratų montavimą reikia žinoti pagrindines taisykles, pavyzdžiui, kad ant ratų turi būti montuojamos tik tokios padangos, kurios sutampa pagal dydį, taip pat, kad vienoje ašyje būtina montuoti vienodo dydžio ir tokio pačio protektoriaus rašto padangas, ir turėti patirties tai atliekant. Ratus numontuoti gali būti paprasta, tačiau teisingai juos sumontuoti atgal pavyksta ne visiems.

Ratų balansavimas yra masės pasiskirstymo tarp automobilio ratlankio ir padangos išlyginimas. Ratų balansavimas gali būti atliekamas statiniu arba dinaminiu būdu. Ratų eksploatacijos metu padangose esanti masė pasiskirsto netolygiai, todėl važiuojant jie gali drebėti, būti nestabilūs, tokiu atveju reikia reikalinga ratų balansavimo paslauga, kurios metu tam tikrose vietose yra pridedami svoriai, kurie išlygina netolygiai pasiskirsčiusią masę.

Būtina teisingai prižiūrėti padangas jų eksploatacijos metu – ratus būtina periodiškai apžiūrėti ir pastebėjus bent menkiausių mechaninių pažeidimų reikia kreiptis į specialistus, kurie patars ir suteiks kokybišką ratų montavimą ir ratų balansavimą, ir taip užtikrins Jūsų saugumą kelyje.

Jei Jums reikalingas kokybiškas ratų balansavimas arba montavimas Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Ratų montavimo ir balansavimo kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis saugiu važiavimu, bet ir sutaupyti.