Paskirstymo dirželių keitimas

Variklio paskirstymo dirželį reikia keisti intervalais, nurodytais automobilio gamintojo instrukcijoje. Jeigu perkate naudotą automobilį, paskirstymo dirželio keitimas būtinas, nes nežinote, ar ankstesnis savininkas jį keitė arba prie kokio kilometražo jis buvo keistas.

Dažniausiai variklio paskirstymo dirželiai yra gaminami iš hidrintos akrilonitrilo butadieninės gumos, kuri yra atspari dilimui, karščiui, senėjimui, sendinimui ir grūdinimui karštoje alyvoje ir ozone, o jos aukščiausia darbinė temperatūra gali būti 150 °C. Tačiau hidrinta akrilonitrilo butadieninė guma yra neatspari alyvos ir oro mišinio aplinkos poveikiui. Kita variklio paskirstymo dirželio sudėtinė dalis yra kordo, kuris yra gaminamas iš stiklo pluošto, jis yra labai atsparus tempimui, tačiau palyginti trapus.

Svarbiausia tinkamo variklio paskirstymo dirželių darbo sąlyga yra jų įtempimas: dėl netinkamo įtempimo greičiau dyla dirželiai, yra gadinami kiti agregatai, pavyzdžiui, vandens siurblio ir įtempimo ritinėlių guoliai. Įtempimo ritinėlius reikia keisti kartu su dirželiais, nes sudilę jie duoda papildomą laisvumą ir pašalinį garsą.

Paskirstymo dirželių keitimas laiku padeda išvengti tokių nemalonumų kaip dirželio trūkimo atveju sulankstyti dyzelinių automobilių vožtuvai. Benzininių automobilių vožtuvai dažniausiai nepažeidžiami, priklausomai nuo modelio, tačiau rizikuoti tikrai neverta.

Paskirstymo dirželių keitimas rekomenduojamas tik patikimuose autoservisuose, pavyzdžiui, autoservise EDS1, nes tik specialistai gali parinkti tinkamą variklio paskirstymo dirželį, kadangi skiriasi jų profiliai, ilgiai, pločiai ir krumplių skaičiai. Netinkamo profilio dirželis greitai sudils arba nutrūks, bus nuglemžti dantys, sugadintas paskirstymo mechanizmas.

Jei Jums reikalingas kokybiškas paskirstymo dirželių keitimas Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Paskirstymo dirželių keitimo kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis geru automobilio variklio darbu, bet ir sutaupyti.