Kondicionierių pildymas

Kondicionieriaus darbinė medžiaga yra šaldiklis, tai – suslėgtos ir kondicionavimo sistemoje cirkuliuojančios dujos arba skysta medžiaga. Iki 1993 metų pagamintuose automobiliuose buvo naudojamas šaldiklis R12, dar kitaip vadinamas freonas, tačiau, kadangi jis ardo ozono sluoksnį, freono naudojimas buvo apribotas „Monrealio protokolu“, kurį ratifikavo ir Lietuva. Todėl kondicionierius pradėta pildyti šaldikliu R134a.

Perkant automobilį labai svarbu atkreipti dėmesį ir į kondicionierių: ar jis užpildytas tinkamu šaldikliu, ar darbas atliktas pilnai ir kokybiškai (su tepalu, išvakuumuojant). Patikrinti kondicionierių galima paleidus automobilio variklį ir įjungus kondicionierių ir salono oro ventiliatorių. Iš karto arba netrukus turi įsijungti kompresorius, o jam įsijungus neturi pasigirsti stiprūs garsai. Tačiau kai kuriuose automobiliuose esant žemai temperatūrai kompresorius neįsijungia. Tokiu atveju reikia automobilį kurį laiką palikti šiltesnėje patalpoje ir pabandyti kondicionierių įjungti iš naujo.

Patikrinti, kaip šaldo kondicionierius, reikia nustačius šalčiausią oro temperatūrą ir maksimalų pučiamo oro srautą. Iš ortraukių išeinantis oras turi būti vėsus, maždaug 8–12 °C temperatūros.

Kondicionierių pildymas yra reikalingas, kai kondicionieriaus siurblys neįsijungia, nes tai reiškia, kad kondicionieriuje nėra šaldiklio.Tai viena iš daugelio kondicionieriaus neveikimo priežasčių. Kondicionieriaus pildymas dažniausiai reikalingas kartą per metus, tačiau kai kurių automobilių kondicionieriaus sistema nebūna visiškai tuščia ir puikiai veikia. Žinoma, kondicionieriaus pildymas ir jo dažnumas priklauso nuo kondicionieriaus naudojimo įpročių ir naudojimo trukmės ir dažnumo.

Jei Jums reikalingas kokybiškas kondicionierių pildymas Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Kondicionierių pildymo kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis komfortišku automobilio vairavimu karštomis vasaros dienomis, bet ir sutaupyti.