Kompiuterinė diagnostika

Šiandieniniuose automobiliuose yra montuojama vis daugiau ir vis pažangesnių technologijų, todėl yra reikalinga ir speciali įranga diagnozuoti šių technologijų gedimus ir nukrypimus nuo normos. Viena iš tokių įrangų yra kompiuterinės diagnostikos įranga, kuri jau tampa būtinybe šiuolaikiniams automobilių servisams.

Kiekviename šiuolaikiniame automobilyje yra kompiuteriniai valdymo blokai, prie kurių ir yra jungiama kompiuterinės diagnostikos įranga. Šiuose blokuose yra saugoma informacija apie automobilio mechanizmų veikimą, užfiksuojami visi nukrypimai nuo įprasto darbo ir prijungus kompiuterinės diagnostikos įranga galima pamatyti visą bloko vidinėje atmintyje išsaugotą informaciją ir pamatyti visus neatitikimus nuo normos.

Prie automobilio kompiuterinio valdymo bloko prijungta kompiuterinės diagnostikos įranga gali atlikti daug veiksmų, bet pagrindiniai yra du:

  • Klaidų kodų skaitymas ir ištrynimas;
  • Gyvas mechanizmo darbo parametrų stebėjimas, tikrinimas.

Su kompiuterinės diagnostikos įranga galima patikrinti daug įvairių mechanizmų darbo parametrų, tačiau jie turi būti arba elektroniniai, arba prie jų turi būti primontuoti informaciniai davikliai, kurie perduoda informaciją į automobilyje esantį kompiuterį. Taip tikrinamos gali būti automatinės greičių dėžės, ABS arba ESP sistemos, variklio valdymo blokai ir kt.

Kompiuterinė diagnostika gali būti atliekama visiems automobiliams pagamintiems nuo 1996 m, kadangi tada buvo įvestas standartas automobilių gamintojams į automobilius montuoti kompiuterinius blokus su programine įranga.

Jei Jums reikalinga kokybiška kompiuterinė diagnostika Kaune, kviečiame atvykti į autoservisą EDS1, kuris yra įsikūręs adresu Savanorių pr. 339C, Kaunas. Kompiuterinės diagnostikos kaina mūsų servise leis ne tik džiaugtis sklandžiu ir saugiu automobilio darbu, bet ir mėgautis maloniu vairavimu.